10
Paź
2016
0
jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych

Jak Zatrzymać Pasek Boczny – Najlepsze Wtyczki Sticky Widget WordPress

Pasek boczny – Sidebar – jest istotną częścią każdej strony, zwłaszcza bloga. Wielu właścicieli witryn w ogóle nie wykorzystuje paska bocznego a jeśli już, to najczęściej w niepełnym zakresie. Jeśli nie zdajesz sobie sprawy, dlaczego powinieneś korzystać z paska bocznego i jak z niego korzystać oraz jak zatrzymać pasek boczny, zachęcam do przeczytania tego wpisu. Pasek boczny jest miejscem, gdzie możesz umieścić kilka elementów, które będą reklamować inne treści na twoim blogu, lub zachęcać do kupna.

Jak Zatrzymać Pasek Boczny – Najlepsze Wtyczki Sticky Widget WordPress

Jedną z najlepszych opcji reklamy, którą możesz wstawić do paska bocznego jest „lekki” lub „pływający” pasek, tzw bar. Jestem prawie pewien, że nie raz już widziałeś na innych stronach taki pasek bar. Przewijasz stronę, a on wciąż jest widoczny, jakby zakotwiczony.

Przyklejony na stałe lub pływający pasek bar, jest w wtyczką widget, pokazującą informacje, które są zablokowane w jednym miejscu, tak, że nie znikają, gdy użytkownik przewija stronę w dół.

Do czego potrzebujesz przyklejony Sticky widget?

Przyklejone lub pływające paski są bardzo przydatne, gdy potrzebujesz przyciągnąć uwagę czytelników. Taki Sticky widget może świetnie się sprawdzić w:

 • menu
 • formularzu rejestracji na Newsletter
 • czatu online lub wszelkiego rodzaju pomocy technicznej
 • informacji kontaktowych
 • powiadomień
 • reklamie
 • przycisków social media

Analizy i badania, które wykonywałem na własnych stronach oraz stronach moich klientów pokazują jednoznacznie, że takie przyklejone paski boczne lub górne, o 22% zwiększają ilość osób, które w nie klikają.

Poniżej przedstawiam kilka najlepszych wg mnie wtyczek, które świetnie się sprawdziły w moich działaniach marketingowych. Zatem jak zatrzymać pasek boczny?

GC Message Bar

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych

GC Message Bar, to łatwa w użyciu wtyczka do WordPress, która pozwala dodawać do strony „przyklejoną” wiadomość w górnej lub dolnej części witryny.

Świetnie działa, jako informacja o zniżkach, promocjach, nowościach, lub jakakolwiek inna ekscytująca wiadomość, którą chciałbyś się podzielić się z czytelnikami.

Q2W3 Fixed Widget (Sticky Widget)

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-1

Q2W3 Fixed Widget (Sticky Widget) ma prawie nieograniczone możliwości. Z tą prostą wtyczką możesz zmienić wygląd i zawartość paska bocznego. Wtyczka ma także kilka opcji personalizacji.

WordPress Notification Bar

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-2WordPress Notification Bar, pozwala dodać na górze strony, prosty pasek z wezwaniem do działania. Pasek zostaje nieruchomy podczas przewijania strony. Można dostosować kolor, wiadomość i przycisk, aby pasował do stylu twojej strony.

Quick Notice Bar

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-3Quick Notice Bar, pozwala dodać dowolną wiadomość na twojej stronie. Możesz dodać przycisk lub jakiegokolwiek powiadomienie, które będzie widoczne na górze strony. Zamiast wiadomości, można dodać do paska ikonki social media.

Floating Social Bar

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-4Floating Social Bar jest niesamowitą wtyczką, która pozwala dodać poziomy pasek z przyciskiem. Wtyczka jest łatwa i prosta w obsłudze. Nie wpływa na szybkość ładowania się strony.

Sticky Menu (or Anything!) on Scroll

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-5Sticky Menu (or Anything) on Scroll, pozwala na dodanie różnego rodzaju zawartości do strony. Można dodać menu, przyciski social media, wiadomości, które będą „przyklejone” do strony podczas przewijania. Można wybrać niestandardowy odstęp pomiędzy elementem i górą strony.

Awesome Sticky Header by DevCanyon

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-6Awesome Sticky Header by DevCanyon, to wtyczka która pozwala zatrzymać pasek boczny i oferuje maksymalną kontrolę nad ustawieniami. Możesz dodać menu, podmenu, zmieniać kolorystykę, dodawać przyciski i pola wyszukiwania, logo i wiele więcej. Wtyczka ma także podgląd na żywo, dzięki czemu można zmienić lepki pasek i zobaczyć zmiany natychmiast.

myStickymenu

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-7myStickymenu pozwala na dodanie paska menu do górnej części witryny. Możesz dodać niestandardowy kod CSS, co sprawi, że ten plugin będzie prezentował się jeszcze efektywniej. Posiada wsparcie wielu języków.

Sticky Popup

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-8Sticky Popup jest prosty pluginem, który pozwala dodać wyskakujące okienka w stałym miejscu, na przykład, u dołu, po lewej, lub po prawej. Wtyczka pozwala wyświetlać wszelkiego rodzaju treści: formularz kontaktowy, Newsletter, ikonki social media, reklamę, i wiele więcej.

WP-Sticky

jak-zatrzymac-pasek-boczny-najlepsze-wtyczki-sticky-widget-wordpress-dla-poczatkujacych-9Ponad 20.000 instalacji tej wtyczki może potwierdzać, że jest to naprawdę dobra wtyczka. Z pewnością jest jedną z najbardziej popularnych. Choć wtyczka ma odrobinę przestarzały design, z pewnością warto przetestować jej funkcje.

Podsumowanie

Jakie są twoje przemyślenia na temat tych wtyczek WordPress? Jakie najważniejsze cechy powinna spełniać idealna dla twojej strony wtyczka? Czy znasz jakieś inne dobre wtyczki, których brakuje w tym spisie?

Proszę o komentarz poniżej. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz zapisać się do naszego Newletter-a. Możesz mnie również znaleźć na TwitterzeFacebooku i YouTube.

Jak Zrobić Profesjonalnego Bloga i Zarabiać Na Nim

...Nie Wychodząc z Domu!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Jak dodać elegancki cennik na stronę
28 Sposobów Pisania Wartościowych Wpisów Na Blogu

You may also like

Wix-vs-WordPress---Ktory-Jest-Lepszy-wordpress-dla-poczatkujacych-porownanie
Wix vs WordPress – Który Jest Lepszy?
Jak-wylaczyc-Gutenberg-a-i-zachowac-klasyczna-wersje-edytora
Jak wyłączyć Gutenberg-a i zachować klasyczną wersję edytora w WordPress
Jak zrobić zrzut ekranu (dla początkujących)
Fatal-error-Allowed-memory-size-wordpress-dla-poczatkujacych-1
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted – Zwiększenie pamięci PHP

6 Responses

 1. Paweł

  Czy taka wtyczkę jestem w stanie zainstalować w wersji Premium WordPressa, czy też potrzebna jest wersja Business?

 2. Dzięki Irku za ten artykuł, bo własnie szukałem sposobu na przyklejenie elementów w sidebarze tak aby pływały wraz z przewijanym tekstem. Jest to przydatne zwłaszcza dla tych, którzy tworzą obszerne artykuły 🙂

Leave a Reply

CommentLuv badge