27
Gru
2012
0
RSS Feed

Co to jest RSS Feed

RSS ( Really Simple Syndication – łatwa dystrybucja treści) to bardzo łatwy sposób otrzymywania informacji z witryny internetowej.

RSS Feed

RSS Feed

Posłużę się przykładem, abyś lepiej zrozumiał co to jest RSS:

Co to jest RSS Feed.

Spodobała ci się strona www. Chciałbyś być na bieżąco informowany o dodanym wpisie / artykule. Poszukaj na stronie ikonki RSS rss, kliknij w nią i wybierz odpowiednią dla ciebie drogę – jak chcesz otrzymywać informacje. Najczęściej na maila będziesz otrzymywać informacje z tej strony o każdym nowym wpisie / artykule. Powszechnie RSS nazywany jest kanałem RSS.

Jak odczytać wiadomości RSS

Do odczytania kanału RSS służą specjalne czytniki kanałów. Darmowe i łatwo dostępne w sieci. Za ich pomocą zapisujesz się do subskrypcji wybranego kanału RSS i pobierasz z nich wiadomości. To co będziesz widział otrzymując powiadomienia to skróty wiadomości. Kliknięcie w tytuł wiadomości otworzy całą wiadomość.

Czytnik kanału RSS (ang. RSS feed) to najczęściej darmowe narzędzie służące do odbierania wiadomości w formacie RSS i wyświetlania ich. Przykładowe programy do czytania kanałów RSS to np.:

Funkcję czytnika RSS posiadają także niektóre przeglądarki internetowe np.:

Jak zatrudnić do pracy RSS Feed

Jeśli posiadasz swoją stronę zbudowaną na skrypcie WordPress, posiadasz automatycznie wbudowany RSS feed (kanał RSS). Jeśli dobrze go wykorzystasz, uzyskasz całkiem niezły sposób na uzyskanie linków do swojej strony. Poprawi się pozycja twojej witryny w wyszukiwarkach, przez co dotrzesz do szerszego kręgu czytelników a także zainteresowanym osobom dasz możliwość subskrypcji.

W polsce jest wciąż jeszcze mało znany sposób subskrypcji, niemniej jednak myślę, że warto skorzystać z tego narzędzia, szczególnie jeśli twoja treść jest wartościowa. Zwiększa to wówczas prawdopodobieństwo chęci subskrypcji.

 

 

Jak Zrobić Profesjonalnego Bloga i Zarabiać Na Nim

...Nie Wychodząc z Domu!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

10 Okropnych Praktyk na Pisanie bloga
10 powodów współpracy z YouTube

2 Responses

  1. Pingback : Właściwy sposób na Usunięcie Wersji Wordpress-s - Wordpress Dla Początkujących

Leave a Reply

CommentLuv badge